My blog | Riskli Grupların Muayeneleri
16605
page-template-default,page,page-id-16605,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-14.3,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

İşyeri Hekimliği Hizmetleri kapsamında;

 

İşe Giriş Muayenesi: Anlaşmalı şirketlerimizde, işe ilk giren personelin, yapacağı işe uygunluğunu belirlemek amacıyla yapılan muayenelerdir.

 

Periyodik Muayene: Çalışan personelin, iş kolu ve tehlike sınıfına göre belirlenmiş olan sürelerde, yapılan muayenelerdir. Genellikle yılda 1 kez yapılır. Amacı, işe bağlı hastalıkların ve meslek hastalıklarının erken tanısının sağlanmasıdır.

 

İş Değişikliği Muayenesi: Çalışan personelin, görev yaptığı birimin yada kullandığı techizatın değişmesi durumunda yapılan muayenelerdir.

 

İşe Dönüş Muayenesi: Meslek Hastalığı, İş Kazası yada herhangi bir nedenle işinden, uzun bir süre ayrı kalan personelin, işe dönüşünde yapılan muayenelerdir.

 

Riskli Grupların Muayenesi: Çocuk, kadın, gebe, emzikli yada kronik hastalığı olan işçilerin, işyeri hekiminin uygun görceği aralıklarla muayene edilmesidir.